The water taste good And it is good for you. It is more expensive than your normal water. It cost 1.00 per gallon. It is a very highly alkaline water. If you are serious about your health, then it is worth buying. The staff in there are friendly and knowledgeable. They also sell lotions and creams and a few other things. If you drink about a gallon per day, it is well worth it. If you are gonna chase this water with coffee and soda, then You are not that serious about your health.